logo

Vakfımız Tarafından Deprem Felaketi Kapsamında Yapılan Burs Kampanyası Hakkında Bilgilendirme

Vakıflar Meclisi, Vakıflar Teftiş Denetleme Kurulunun da görüşünü alarak vakıflar tarafından 6.02.2023 tarihinde gerçekleşen depremler kapsamında yapılan yardımların amaca yönelik gider sayılabilmesine yönelik karar alınmıştır.

Vakıflar Meclisinin 13.02.2023 tarihli 21491294-050.01-53 sayılı ve 54 nolu kararında; “mağdur olan vatandaşlarımıza, bu yönde çalışma yürüten kamu ve özel sivil toplum kuruluşlarına ve şehirlerimizin yeniden imarına yapılacak her türlü ayni, nakdi vb. yardımların, vakıfların yönetim organlarından karar alınması, gerçekleştirilen her türlü gider ve harcamanın da tüm belgeleriyle dosyalanması şartıyla amaca yönelik gider olarak kayıt altına alınabileceği” ifade edilmiştir.

Bu karar doğrultusunda, vakıf senedinde herhangi bir afetle ilgili ya da herhangi bir şekilde doğrudan ayni veya nakdi bağış yapabileceklerine yönelik bir hükmün yer almasına bağlı olmaksızın tüm vakıflar yönetim ve idare organlarınca karar alarak deprem bölgesine yönelik ayni veya nakdi yardımları ve giderleri belgelendirmek suretiyle amaca yönelik gider olarak gösterebilecektir.

Vakfımızın 18.10.1995 tescil tarihli vakıf senedinde vakfın gayesine uygun her türlü bağışları ve mal vasiyetlerini kabul edebileceği yetkisi açıkça düzenlenmiş olup ayrıca depremzedelere ilişkin toplanacak olan bağışlar hakkında da yukarıda belirtilen karara ilişkin …. Tarihli yönetim kurulu kararı alınmıştır. 

Eczacılar Vakfı olarak yurtiçinde … yerli öğrenci ….. uluslararası öğrenci olmak üzere toplam …. öğrenciye burs, barınma, eğitim, kırtasiye ve kıyafet desteği sağlıyoruz ve bu öğrencileri sosyal ve kültürel faaliyetler yönünden destekliyoruz.

Şimdi ise Eczacılar Vakfı, deprem felaketi ile maddi ve manevi kayba uğramış ailelerin eğitim gören çocuklarına eğitim yardımı kampanyasını başlatıyor.

Siz de Eczacılar Vakfı’na destek olarak “depremzede” öğrencilerimizin yarasını sarmamıza yardımcı olabilirsiniz. Öğrencilerimize “nakdi destek / eğitim yardımı” sağlamamıza katkı sunabilirsiniz. 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında Bilgilendirme metnine internet sitemizden https://www.eczacilarvakfi.org/kvkk-politikasi/ adresinden ulaşabilirsiniz.